تبلیغات
برنامه ای بنویسید که...

برنامه ای بنویسید که...
 
نویسندگان

انواع فیلترینگ
 
فیلترینگ ازطریق DNS

سرویس DNS نام هر Domain را به IP آدرس متناظرش ترجمه می‌کند.آدرس سروری که سرویس DNS را ارائه می‌دهد، به طور اتوماتیک و در هنگام برقراری اتصال به اینترنت از طریق ISPدر اختیار کامپیوتر شما گذاشته می‌شود. اگر این سرور DNS، سانسور کننده باشد کلیه درخواست‌ها برای سایت‌های غیرمجاز را بی پاسخ می‌گذارد.


فیلترینگ به وسیله پروکسی
 در این روش ISP دسترسی مستقیم به اینترنت را محدود کرده و شما را ملزم به استفاده از پروکسی می‌کند.باید در تنظیمات مرورگر، آدرس پروکسی سروری را که ISP داده را وارد کنید. کلیه درخواست‌ها به پروکسی فرستاده می‌شود و در صورت مجاز بودن درخواست، پروکسی آن را از اینترنت گرفته و برایتان ارسال می‌کند.

فیلتر کردن به کمک مسیریاب ها
 در قسمت انتهایی شبکه (Gateway)، مسیر یاب طوری تنظیم می‌شود که ترافیک خروجی شبکه را به سمت یک سیستم فیلتر کننده منحرف کند.کلیه درخواست‌ها از این سیستم عبور داده می‌شوند و در صورت وجود سایت‌های غیر مجاز، جریان اطلاعات بلوک می‌شود.

فیلترینگ به کمک سانسورافزارها
 این نرم‌افزارها بیشتر در منزل (برای کنترل والدین بر فرزندان)، مدارس و دانشگاهها استفاده می‌شوند. مانند : Net Nanny، Cyber sitter Cyber portal

فیلترینگ به کمک مسدود کردن پورتها

پورتها مانند درهایی هستند که سرور از طریق آنها سرویسهایش را ارائه میدهد.اگر پورتی بلوک شود تمام سرویسهایی
که از طریق آن پورت ارائه می‌گردد، غیر قابل دسترس می‌باشد. بیشتر پورتهای 80، 3128، 8080 مسدود می‌شوند، زیرا پورت‌های متداول برای پروکسیها هستند.


لیست سیاه و لیست سفید

لیست سیاه : شامل آدرس مجموعه سایت‌هایی است که دسترسی به آن‌ها مجاز نمی‌باشد. گاهی هم از کلمات کلیدی استفاده می‌شود به طوری که اگر در سایت مورد درخواست این کلمات وجود داشته باشد، بلوک می‌شود.
لیست سفید : شامل آدرس مجموعه سایت‌هایی است که دسترسی به آنها مجاز می‌باشد. در سازمان‌هایی استفاده می‌شود که می‌خواهند کارمندانشان فقط به تعداد معدودی سایت دسترسی داشته باشند.
 
طبقه بندی: اینترنت و شبکه، 
[ پنجشنبه 5 مرداد 1391 ] [ 02:49 ق.ظ ] [ Maedeh ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ


منتظر نظراتتون برای بهتر شدن بلاگ هستم.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

Online User ابزار پرش به بالا